چند شیوه و راه کار ساده برای مدیریت موفق یک مجموعه یا گروه

چند شیوه و راه کار ساده برای مدیریت موفق یک مجموعه یا گروه-chortkeh20-com

ما در این مقاله  در نظر داریم شما را با چند شیوه و راه کار ساده برای مدیریت موفق یک مجموعه یا گروه آشنا کنیم ، امیدواریم این مقاله در بالا بردن  سطح اطلاعات عمومی شما نقش بسزایی ایفا کند.

آشنایی با مدیریت موفق

انسان برای اینکه مورد قبول و پذیرش ،ستایش دیگران قرار گیرد در تلاش و کوشش است تا توان و استعدادهای درونی خود را شکوفا کند. هر شخصی تا سنی خاص هنوز نمی داند که در چه زمینه ایی مهارت بیشتری دارد و در کدام مورد کمتر تسلط دارد برای همین می کوشد تا خود را بشناسد. و این بهترین شیوه و راه حل برای ورود به دنیای ارتباطات است. درواقع انسان برای شناخت دیگر انسان ها اول باید خود را بشناشد.

مدیر بودن یک استعداد و شایستگی نهفته و مخفی است که در درون تمام ما وجود دارد ولی برخی تواناییو قدرت بیشتری برای بروز این استعداد دارند. و به همین دلیل است که حرفه مدیریت ایجاد کرده و افراد زیادی را به خود جذب کرده است. در ادامه این پست مطالب و راه کارهایی را برای شما عزیزان قرار میدهیم که در دنیای واقعی از آن راهکارهای مدیریتی گفته میشود. به کارگیری این راهکارها برای اجرای مدیریتی موفق بسیار تاثیر گذار است.چندشیوه وراه کارمناسب برای مدیریت موفق

رهبری و اداره کردن یک مجموعه ترکیبی از سیاست و شخصیت است.

مدیری که سیاست مدارانه رفتار میکند اگر دارای شخصیتی رئوف و مهربان باشد به طوری که در کار و حرفه ی خود دلسوزی بیش از حد از خود نشان دهد موفق نخواهد شد. چرا که کارکنان زیر دست بعد از مدتی از مهربانیش سوء استفاده خواهند کرد. در طرف مقابل، برعکس قضیه نیز باعث عدم موفقیت خواهد بود. مدیری را تصور کنید خشن و عصبی، به طوری که با زیردستان یعنی از خانم و آقا یا جوان و مسن رابطه ی ارباب رعیتی عهد قجر را داشته باشد .

آیا به نظر شما این مدیری موفق خواهد بود؟ سیاست و اخلاق با هم اثربخش است. اما اخلاق بسیار مهم است به اندازه ایی که کفه ترازوی شخصیت به سیاست سنگینی میکند.

با خواندن این داستان واقعی به چالش های حساب اعتبار پی ببرید!

مورد بعدی نشاط و انرژی بالاست. هر شخصی که به دنبال کار و شغل مناسب و خوبی میگردد اگر در روزهای اول تنها هدفش کسب درآمد باشد اما به مرور زمان درآمد عنصر و اساسی تکراری خواهد شد و انگیزه های فردی دیگری جایگزین آن میشود. شاید به توان صعود شغلی و افزایش جایگاه اجتماعی را مثال زد. این هاست که در فرد شور و نشاط را ایجاد میکند و سبب برای فعالیتی بیشتر به او خواهد داد. اما این موضوع از منظر نیروی کار است.

به نظر شما نشاط در مدیریت چگونه باید نشان داده شود؟ اگر مدیر این طراوت و نشاط را به محیط کاری خود منتقل کند تاثیری دوچندان و چند برابر خواهد داشت. مدیریت یعنی ترکیب سیاست و شادابی و اخلاقی نیکو که مسیر موفقیت را همانند جاده ایی برف زده قبل از اینکه سردی جاده کارکنان را یخ زده کند، باز خواهد کرد.

برای دیدن مطالب بیشتر اینجا کلیک کنید

توجه به موقعیت حال، قدرتی در ارتباط دارد که وصف شدنی نیست .

مدیری را فرض کنید که هیچ وقت آزادی ندارد به قدری مشغله و کار دارد که حتی فرصت برخواستن  رفع خستگی برایش به وجود نمی آید. این مدیر زمانی که کارمند یا ارباب رجوع به او مراجعه میکند و درخواستی دارد( اعم از کاری یا شخصی) بدون توجه به او پاسخگوی اوست. چه احساسی به شما دست میدهد؟ درست است که مدیر به علت حجم بالای مشغله هایش فرصت نکرد در همان چند دقیقه به فرد مراجعه کننده توجه کند اما تاثیر منفی متاثر از این رفتار به سختی قابل رفع شدن است .

مثال ساده ایی برای بهتر متوجه شدن این مورد بیان میکنم. در طول زندگی هر انسان عادی ، یا شاید در جامعه ما، شاید تعداد ملاقات با رییس جمهور و یا فرد برجسته کشوری بسیار کم پیش آید، برای چنین ملاقاتی برنامه ریزی های بسیار‌ زیادی انجام میدهیم. در صورتی ملاقات برای ما خوشایند و لذت بخش خواهد بود که آن شخصیت به ما توجه کند و سخنان ما را با دقت بالایی پذیرا باشد نه اینکه سرش به کار خود باشد و ماهم صرفا حرفی بزنیم. مدیریت موفق

یکی از اساسی ترین و مهم ترین احتیاجات انسان، نیاز به درک کردن و درک شدن از طرف دیگران است.

پس توجه برای مدیریت یک وسیله موفقیت است. توجهی که با درک بالا همراه باشد. به نظرم در هر موقعیت و وضعیتی که قرار دارید سعی کنید قبل از اینکه توقعی برایتان ایجاد خود را در موقعیت قرار دهید. قبل از اینکه توقع داشته باشید درک تان کنند شما آنها را درک کنید.

داشتن اعتماد به نفس، مطالعات فراوان، صبور بودن، داشتن روحیه رهبری، متمرکز بودن بر روی اهداف رتبه بندی شده، انعطاف پذیر بودن و روحیه کار تیمی و گروهی داشتن از دیگر ویژگی های یک مدیر موفق است. اگر هدف این را دارید از راه های تازه برای تغییر محیط کاری خود استفاده کنید.اگر مدتی است انگیزه کار کارکنانتان از بین رفته است؟ اگر بازدهی کاهش یافته لازم نیست کارکنان را مورد بازبینیو بررسی دائم قرار دهید. تغیر در سیستم مدیریتی تاثیر روزافزونی و پی در پی در روند پیشرفت شرکت دارد. تا اینکه بخواهید از کارکنان شروع کنید.

امیدوارم مطلب امروز  که در مورد مدیریت موفق بود موفقیت شما را دوچندان کند. شما عزیزان برای ارتباط گرفتن با کارشناسان مجرب حساب آرایان چرتکه ،تنها کافیست با شماره ۰۲۱۳۳۳۳۴۰۰۰ تماس حاصل کنید. برای دیدن شبکه اجتماعی ما اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *