موفق ‌ترین مدیران جهان چه ویژگی‌هایی دارند؟؟

موفق ‌ترین مدیران جهان چه ویژگی‌هایی دارند؟؟-chortkeh20-com

مدیریت یک هنر است و موفق‌ترین مدیران دنیا هنرمندانی هستند که با هوشمن ندی، مهارت و چیره‌دستی بسیار فوق‌العاده در کارشان به اداره‌ی امور و کار ها در سازمان می‌پردازند. اگر شما هم قصد و نیت دارید تا زمانی مدیر یک سازمان، استارتاپ، اداره، مجموعه و یا حتی یک بخش کوچک شوید، این مطلب را تا انتها به طور دقیق بخوانید تا رازهای تبدیل شدن به یکی از  موفق ترین مدیران را بدانید.

تعدادی از موفق ترین مدیران

بیل گیتس معروف (مدیرعامل مایکروسافت)، کریس اونیل (مدیرعامل Evernote)، اسپنسر راسکاف (مدیرعامل Zillow group) (مدیرعامل Casper) به عنوان تعدادی از موفق ترین مدیران جهان هستند که با هوشمندی کامل مدیریت شرکت های بزرگ و مشهور دنیا را بر عهده دارند. در حقیقت هرکدام از این افراد در نوع خود بهترین هستند و با احتیاط می‌اندیشند، اما با قاطعیت تمام ،عمل می‌کنند.

یکی از و نشانه های این مدیران قوی و نیرونمد این است که هیچ هراس و ترسی از تغییر ندارند و حتی زمانی که به اهدافشان دست رسیده باشند ، می‌دانند باز هم جایی برای تغییر و تحول و دگرگونی شدن وجود خواهد داشت. در نتیجه اگر قرار باشد که کل سیستم کاری را عوض کنند، در کمال خونسردی و با اعتماد به نفس کامل این کار را انجام می‌دهند. از طرفی همه ی این مدیران، راهنما و رهبر بسیار توانمندی هستند که راه رسیدن به هدف ها را می‌دانند و به راحتی می‌توانند دیگران را قانع کنند تا از آن‌ها پیروی نمایند.

موفق‌ترین مدیران دنیا از نظر قدرت آینده‌نگری بسیار بالایی برخوردار هستند.

فرقی ندارد که گروه کاری در هر کدام مرحله از برنامه و نقشه قرار داشته باشند. مدیران موفق، دائما چند قدم جلوتر از بقیه‌ی اعضای تیم پیش می‌روند و پس در نتیجه می‌توانند آینده‌ی پروژه را پیش‌بینی نمایند و خیلی از مورد را به طرز شگفت‌آوری حدس بزنند. آن‌ها به خوبی و درستی می‌دانند که در کدام قسمت و بخش از پروژه احتمال سقوط و کجا احتمال رشد و موفقیت وجود خواهد داشت. همچنین این مدیران از توانایی برنامه‌ریزی و سازماندهی بسیار فوق‌العاده‌ای در زمینه های مختلف برخوردار هستند. نواشتن برنامه، علت هدر رفتن وقت در زندگی اکثر افراد می‌باشد.

اما این مدیران عالی، می‌توانند روی زمان و وقت خود کنترل داشته باشند و برای تمام اهدافشان برنامه‌ریزی کامل نمایند؛ یعنی پس از شناخت و بررسی اهداف، اولویت انجام آن‌ها را معین می‌کنند و با توجه به شناختی که از آن‌ها دارند، زمان و موقعی را برای رسیدن به آن در نظر خواهند گرفت.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید

موفق‌ ترین مدیران جهان افرادی قدردان و صمیمی هستند!

به یاد داشته باشید که حرفه‌ای بودن در کنار انسانیت، اثربخشی و تاثیر بیش‌تری خواهد داشت. موفق‌ترین مدیران جهان به غیر ازآن‌ که در شغل هایشان به معنای حقیقی حرفه‌ای و سخت کوش هستند، مدیران مهربانی هستند که کارمندانشان همواره عاشق کار کردن با آن‌ مدیران هستند.

موفق ترین مدیران  برای سخت‌کوشی و تلاش بسیار زیاد کارمندان زیر دست خود ارزش بسیاری قائل هستند و مدام از آن‌ها صمیمانه قدردانی می‌نمایند. تقدیر از پرسنل کار بسیار ساده‌ای است که در عین حال اثرات مثبت و بی‌نظیری بر روی اشتیاق، عمل کرد و بازدهی کارکنان خواهد گذاشت.

بزرگترین امتیاز و نزیت توجه و قدردانی این است که کارکنان رفتارهای مطلوب را تکرار خواهند کرد. علاوه بر، مدیران شایسته تمام کارمندان خود را به درستی و خوبی می‌شناسند، برای آن ها جشن می‌گیرند، با آن‌ها همدردی می‌کنند و حتی گاهی نگران آن‌ها می‌شوند. البته صمیمیت مدیران با کارکنان رابطه‌ی بسیار دشواری است که همچنان باید آن را در یک وضعیت متعادل حفظ کرد. این ویژگی منحصر به فرد و عالی در چنین مدیرانی واقعاً تحسین برانگیز می‌باشد.

با توجه به سخنان گفته شده، تمام مدیران موفق جهان از عزت نفس بالایی برخوردار هستند و به خوبی علم و  آموزش دیده‌اند که حس صمیمیت و قدردانی آن‌ها نسبت به کارکنان، چیزی از ارزش‌های آن‌ها نخواهد کاست.

آن‌ها حتما درک می‌کنند که وقتی شخصی به سازمان وارد می‌شود، آمده است که بماند و دلبسته شود. سپس با به‌کار گیری سیاست‌ها و تکنیک هوشمندانه، هرگز کاری نخواهند کرد که موجب دلزدگی آن‌ها شوند. مدیران چیره دست و ماهر که از کار کردن برای آن‌ها لذت می‌بریم، همیشه برایمان الهام‌بخش خواهند بود.

آن‌ها بهتر از هرکسی می‌دانند که بهترین مسیر انگیزه دادن به کارکنان این است که به آن‌ها قدرت ببخشند.

چون این امر باعث می‌شود تا نیروهای انسانی قابلیت‌ها و توانایی های درونی خود را بروز داده و ایده‌های خلاقانه‌ای ارائه دهند. این مدیران با واژه‌ها، رفتار شایسته و درستی و از همه مهم‌تر با سرمشق‌بودن به ما می‌آموزند تا تمام رویاهای خود را در سازمان آن‌ها تحقق بخشیم!موفق ترین مدیران جهان چه ویژگی هایی دارند؟

مدیران موفق در جهان معتقد به شکست نیستند

موفق ترین مدیران جهان آموزش دیده اند که به راحتی پا پس نکشند و دوام بیاورند. چرا که هیچ‌کدام یک از آن‌ها به دنبال شهرت معروف شدن نیستند و اصلاً برای شهرت قدم بر نمی‌دارند. بلکه آن‌ها هیچ‌گاه راضی به پذیرفتن جایگاه کنونی خود نیستند و مشتاق دل سپردن به اقیانوس‌های ناشناخته‌ی زندگی هستند. بنابراین کلمه ایی برای آن‌ها تعریف نشده است. آن‌ها می‌گویند هر کجا که دری باشد، کلیدی نیز برای آن در وجود خواهد داشت.

اگر هم کلیدی برای آن در یافت نشد، حتما خودشان یک کلید جدید خواهند ساخت. یعنی اگر در هدف و پروژه‌ای با شکست مواجه شوند، کل پروژه را پاک نخواهند کرد. در چنین شرایطی آن‌ها یا راه مسیر رسیدن به هدف را تغییر خواهند داد و یا برخی راه‌حل‌ها را آن‌قدر تکرار می‌کنند تا متوجه شوند مشکل کار از کجا بوده است.

موفق ‌ترین مدیران جهان خطر و ریسک‌های واقعی را در کمال آرامش خواهند پذیرفت.

نه برای این‌که بی گدار به آب می‌زنند و مدام به دنبال خطر کردن و پذیرش ریسک‌های غیر منطقی هستند. بلکه از آن جایی‌که همیشه به دنبال دستیابی و رسیدن به پاداش اعتقادشان به ممکن‌ها هستند. در این نتیجه تلاش می‌کنند که با الگو بودن، به دیگران هم این حس مثبت را القا کنند تا ریسک‌پذیر باشند و بالاخره روزی هر آن‌چه را که باور دارند امکان‌پذیر است، به‌دست آورند.

تمام موارد گفته شده ی بالا ویژگی‌های موفق ‌ترین مدیران جهان می‌باشند. آن‌ها علاوه بر علم و دانش فنی مدیریتی، در برخورد با کارکنان خود به شکلی عمل می‌کنند که در بین آن‌ها محبوب شوند و در عین حال روحیه‌ی مدیریتی و اقتدارشان نیز زیر سوال نرود. البته رازهای تبدیل شدن به یک مدیر موفق فقط مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، نیستند. این‌ها فقط بعضی از راز و رمز های موفقیت یک مدیریت خوب است.

در پایان

حساب آرایان چرتکه زاده افکار  آقای نظری و جمعی از همکاران در زمستان سال ۹۱ می‌باشد، آنچه در حال حاضر خلاق‌ترین موسسه ارائه خدمات حسابداری در ایران است. استفاده از کارشناسان عالی، خدمات متمایز و مسئولیت‌پذیری سه اصل اصلی در تولد حساب آرایان چرتکه بوده است.

تنها کافیست با شماره ۰۲۱۳۳۳۳۴۰۰۰ تماس حاصل کنید. برای دیدن شبکه اجتماعی ما اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *