مشاوره مالیاتی

مشاوره مالیاتی

مفتخریم که تاکنون در حل صدها پرونده مالیاتی با موضوعات مختلف، سربلند بیرون آمدیم. در هر صنفی که هستید، متخصصان حساب آرایان چرتکه نقشه راه مالیاتی شرکت شما را در قالب خدمت مشاوره مالیاتی ترسیم می‌کنند. با ما همیشه در مسیر امن مالیاتی حرکت می‌کنید.

نقشه راه مالیاتی چیست؟

نقشه راه مالیاتی یا برنامه‌ریزی مالیاتی (Tax Planning) به‌ معنای تجزیه و تحلیل یک طرح درآمدی یا وضعیت مالی شرکت از دیدگاه مالیاتی است.

هدف از برنامه‌ریزی مالیاتی، اطمینان از این است که وضعیت مالیاتی شرکت در امن‌ترین و بهینه‌ترین حالت ممکن قرار بگیرد؛ و همه عناصر برنامه‌ی مالی در همین راستا تنظیم شوند. در این برنامه‌ریزی مواردی ازجمله زمان‌بندی و میزان درآمد، زمان‌بندی خرید و برنامه‌ریزی برای سایر هزینه‌ها لحاظ می‌شوند.

چرا باید نقشه راه مالیاتی داشته باشیم؟

بسیاری از متقاضیان خدماتی مالیاتی ما، شرکت‌هایی بودند که پس از چندین سال فعالیت، یکباره با مشکلات مالیاتی جدی روبه‌رو شدند. آنها برای حل این مشکلات به شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مالیاتی رو آورده‌اند.

ما در حساب آرایان چرتکه، با بررسی این شرکت‌ها به این نتیجه رسیدیم که اکثر آنها بلافاصله پس از شروعِ فعالیت خود، در زمینه حسابداری و مالیاتی اشتباهات به ظاهر کوچکی مرتکب شده‌اند که تبعات بزرگی در پی داشته است. این اشتباهات منجر به پرداخت جریمه‌های مالیاتی سنگینی شده؛ این جریمه‌ها حتی برای کسب و کارهای کوچک نیز بسیار قابل توجه بوده‌اند.

نکته مهم اینجاست که شما از اکثر اتفاقات بد مالیاتی که برای کسب و کارتان می‌افتد، حداقل یک تا دو سال بعد مطلع می‌شوید؛ به زبان ساده‌تر اگر شرکت تان امروز ناخواسته و بدون اطلاع دقیق از قوانین، یک اشتباه مالیاتی انجام دهد، متاسفانه شما حداقل تا یکی، دو سال آینده و چه بسا تا چندین سال بعد، از این اشتباه باخبر نمی‌شوید.

در حقیقت وقتی این مشکلات نمود پیدا می‌کنند که باید هزینه و زمان زیادی صرف اعتراض و رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی کنید؛ البته تضمینی هم نیست که در این راه موفق شوید. کارتان وقتی سخت‌تر خواهد شد که مسئول قبلی حسابداری و امور مالیاتی مدتی است از شرکتتان رفته و دستتان برای پیگیری و اثبات ادعا در این پرونده‌ها تا حد بسیار زیادی بسته است.

تنظیم نقشه راه مالیاتی شما در بخش مشاوره مالیاتی حساب آرایان چرتکه

متخصصان ما در حساب آرایان چرتکه سرویس مشاوره مالیاتی دقیقی پایه‌گذاری کرده‌اند؛ تا قبل از هر چیز با ترسیم نقشه راه مالیاتی، امن‌ترین مسیر مالیاتی را به شکل مخصوص و برای شرکت شما تعریف کنند. این نقشه یک زبان واحد مالیاتی فارغ از گذر زمان  است. همچنین وابسته به افراد تیم حسابداری شما نیست و تغییرات درون سازمانی در آن اختلالی ایجاد نخواهد کرد. دقیقا برای شرکت شما ترسیم می‌شود. تصمیم‌های حیاتی در این زمینه را از قبل و متناسب با شرکت شما اتخاذ می‌کند تا در این مسیر دچار مشکلات رایج دست و‌ پاگیر نشوید. از جمله زیر مجموعه‌های این نقشه راه و خدمات مشاوره مالیاتی ما این موارد هستند:

  • نحوه‌ تنظیم صورت‌های خرید و فروش؛
  • تنظیم فرمت فاکتورها؛
  • نحوه‌ گردش پول در شرکت؛
  • نحوه انعکاس درست رویدادها در دفاتر قانونی شرکت؛
  • تعریف مدل فروش با کمترین آسیب‌پذیری مالیاتی؛
  • و موارد دقیق دیگری که حاصل سال‌ها تجربه ماست و به شما تقدیم خواهد شد.

متخصصان حساب آرایان چرتکه، بر قوانین و تغییرات اصول و سیستم مالیات ستانی از بنگاه‌ها تسلط کامل دارند. بهترین مشاوره مالیاتی را با توجه به مقتضیات حوزه مالیاتی کسب‌وکار شما ترسیم می‌کنند. همچنین شما را در مسیر تجارتی امن و عاری از هرگونه استرس و خطر مالیاتی هدایت می‌کنند.

حل و فصل پرونده‌های مالیاتی شما در مشاوره مالیاتی حساب آرایان چرتکه

بسیاری صاحبان کسب‌وکار تصور می‌کنند اگر «سازمان امور مالیاتی کشور» برای آنها جریمه مالیاتی در نظر بگیرد، دیگر راه برگشتی نیست؛ اما متخصصان ما در حساب آرایان چرتکه بارها ثابت کرده‌اند بسیاری از این اشتباهات را می‌توان اصلاح کرد و نتایج پرونده‌های مالیاتی را تغییر داد.

اگر شما هم دچار مشکلات مالیاتی شده‌اید؛ نگران نباشید؛ ما برای رفع این مشکلات در همه مراحل کنارتان هستیم:

  • بررسی پرونده‌های مالیاتی؛
  • ثبت اعتراض؛
  • تنظیم لایحه دفاعی برای طرح و ارائه به هیئت‌ها و کمیسیون‌های مالیاتی کشور و دفاع از پرونده.

کافی است این موارد را به ما بسپارید.

[contact-form-7 404 "Not Found"]